Artykuł JSM nr 12 – Jak uzyskać i utrzymać zdrowie – część 2

Witam, Sanjaya tu Jasna Strona Mocy. Dzisiejszym tematem będzie zdrowie. Ważnym takim rozdziałem prozdrowotnym są zioła.

 

Jak ktoś dobrze się zna na ziołach, to zioła potrafią nam bardzo pomóc.

Terapie wodne, dlaczego woda jest aż tak dla nas korzystna.

Zwłaszcza woda zimna. Ponieważ woda zimna reprezentuje magnetyzm.

 

Magnetyzm po prostu organizm trzyma w całości.

Robaki i odrobaczanie. Bardzo ważny element, są ziołowe preparaty, które odrobaczają organizm. Warto się tym zainteresować. Jeżeli będziemy stosować jakieś ziółka prozdrowotne, jakieś tam posty, diety i tak dalej a mamy tak zwanie bogate życie wewnętrzne, to nie wiele tego zdrowia będziemy mieć, po prostu będziemy obżerani.

Piołun

Rośliny, które odtruwają nas z robaków to pestki dyni, piołun, preparaty z orzecha włoskiego, przegrzewanie organizmu bardzo ważny element.

Naturalna sauna w ruchu – świadome przegrzewanie się

 

Latem możemy ubierać się grubo, jakieś jeszcze ortaliony nie przewiewne  i nawet możemy biegać, przegrzewać się, oczywiście  stosownie do swoich możliwości, to działa jak sauna. Ale ma taką przewagę, że jesteśmy w ruchu i jest to bardzo  tanie. Za saunę czasami się płaci. Sauny są najbardziej wartościowe  zimą kiedy jest dużo zimna. Wypacam te różne trucizny i wprowadzamy do organizmu ciepło.

Masaże, znowu szeroki dział prozdrowotny. Są różne masaże, one wszystkie są dobre. Taki przypuśćmy bieg, nie każdy sobie zdaje sprawę że to jest masaż całego ciała. Jak biegniemy to nam tam wszystkie organy ładnie jedno drugie się ociera i ładnie się to masuje. Również jest masaż kręgosłupa w czasie biegu mamy, a niektórzy narzekają że w czasie biegu boli ich kręgosłup, widocznie nie mają prostej sylwetki.

Końcówka bieg na 240 km

Ja ostatnio biegałem bieg dobowy i nawet inne tam takie bardzo długie biegi, i kręgosłup mnie po biegu nie bolał. Trzeba po prostu pilnować prosty kręgosłup. Życie to ruch, jeżeli nie będziemy się ruszać, bardzo szybko nam zdrowie pójdzie w dół, to jest tak jak taka woda, która nie płynie tylko stoi po prostu ona się zaczyna szybko psuć.

Kiedyś miałem przerwę w bieganiu  tak z półtora miesiąca to już tak pod koniec zaczął mnie  boleć kręgosłup. Wystarczyło tylko trochę pobiegać i ból zszedł, także nie bójmy  się wysiłku nawet dużego tylko stopniowo i rozsądnie. Duży wysiłek potrafi nam pomóc w zdrowiu, również potrafi nam zaszkodzić jeżeli jest zła dawka i niezgodnie ze sztuką.

Sen bardzo ważna rzecz, jest to wypoczynek, regeneracja, my się składamy zgodnie z prawem biegunowości jest aktywność a potem spoczynek. Bardzo ważne jest żeby w miarę wcześnie kłaść się spać. Tu w tym lucyferycznym systemie wszelkie jakieś imprezy zaczynają się dopiero po zachodzie słońca, a jak  słońce zachodzi to należy w miarę szybko położyć się o takiej horyzontalnej pozycji a nie być pionowo. I również należy w miarę wcześnie wstać zgodnie z tą falą życia żeby ona niosła. Chodzenie późno spać i potem długie  spanie zdrowia nam na  pewno nie da. Jak spać na czym spać, najlepiej spać na jakichś rzeczach naturalnych też jest dużo informacji w sieci na ten temat. Najlepiej w stronę północy, głową wtedy jesteśmy zgodnie z tymi liniami energetycznymi. Ważne żeby nie spać na jakichś żyłach wodnych. Nie spać przy jakimś komputerze, telewizorze i najlepiej śpi się samemu żeby wypocząć .

Rano ważne jest żeby tak w miarę codziennie chociaż te 15 minut czy pół  godziny gimnastyki poruszać tym ciałem żeby ta krew tak intensywniej przez nas przepływała i wtedy przez cały dzień będziemy się lepiej czuć.

Oczywiście ćwiczenia dostosowujemy do  siebie żeby mieć swoje ulubione i jeszcze jakąś ładną harmonijną muzykę sobie  puścić jakieś tam kadzidełka, olejki eteryczne.

Dawno ,dawno temu były bardzo proste i bardzo skuteczne metody dla uzyskiwania zdrowia. Teraz niby taka technika niby postęp a faktycznie bardzo to poszło w dół a te takie  szlachetne proste i bardzo tanie metody zostały zapomniane. Oczywiście to jest specjalnie  czynione.

W starożytnym Egipcie leczono metodami bardzo prostymi, pierwsze to był element postu, wygłodzić, jakieś lewatywy, oczyszczać te flaki, ważnym elementem było również chodzenie po rosie. Jakie to jest przyjemne, boso po trawie przejść się rano. Ważny element był również w Egipcie pozytywny nastrój, po takich postach chodzeniu po  trawie, po masażach leczniczych, były takie teatry, ładna muzyka żeby nastrój podnieść. Jeżeli mamy takie pozytywne emocje, to one są bardzo takie lecznicze.

Teraz  w drugą stronę. Jak nam psychika siada, bo często tak jest i pojawiają się negatywne emocje, bardzo negatywne, to dosłownie w ciągu jednego dnia te negatywne emocje potrafią nam zdewastować organizm. A jak są jeszcze głębsze to dosłownie parę minut i z naszego ciała może być ruina. Także pilnujmy i ćwiczmy się w samokontroli żeby nie dawać  się wciągać negatywnym emocjom.

Czemu bose chodzenie po trawie jest aż tak ważne. Ponieważ my jesteśmy taką bateryjką. Tu jest plus, tam jest minus. Tu jest  słońce tu jest ziemia i jak bosymi nogami stoimy ładnie energia życia przez nas przepływa, a jak się chodzi w tych buciorach to jesteśmy odcięci od naturalnego podłoża. Bardzo często jak się chodzi w butach zaczyna boleć głowa. Po prostu w głowie jest za dużo tych chorych ładunków i wystarczy tylko ściągnąć buty, a nogi do strumienia dać i te negatywne energie spływają i od razu czujemy ulgę.

Morsowanie, kontakt z zimną wodą jest bardzo, bardzo korzystny dla naszego organizmu. Jak to pobudza krążenie krwi.  Oczywiście też należy zdobyć wiedzę i stopniowo tak jak z wszystkim.

Posty stopniowo, z sauną też stopniowo, z bieganiem, z wysiłkiem dosłownie ze wszystkim.

Także bardzo polecam morsowanie. Jeśli nasze ciało ma kontakt z dużym gorącem i dużym zimnem, to zakres naszego życia się poszerza a jeżeli ktoś przebywa tylko w takim komforcie to ma tylko tyle tego życia.

Medytacja, czyli umiejętność wyciszania myśli. Uspokajanie, jest bardzo ważne. To uczy nas kontroli własnych myśli, własnych emocji. Możemy bardziej kontrolować życie, które wokół nas się dzieje.

Modne tutaj jest oglądanie horrorów, agresywnych filmów na noc. Jak ktoś się naje, nakarmi te swoje ciało emocjonalne, takimi koszmarami, potem idzie spać zdrowia na pewno długo mieć nie będzie. Jeżeli ktoś ogląda takie horrory i nieszczęścia to mu to wchodzi w umysł i potem sam to ma. To jest program. Program telewizyjny, program na nieszczęście.  Warto się karmić ładnymi obrazami, ładnymi emocjami.

Wampiry, oprócz takich wampirów, które piją krew są wampiry energetyczne. Wampiry są wśród nas. Jak wampira rozpoznać, różne są rodzaje. Najgroźniejsze są wampiry takie jak bioenergoterapeuci  z Ciemnej Strony Mocy, którzy udają, że coś tam leczą  a potem faktycznie tego pacjenta obsysają  z energii, troszkę da potem mu ileś tam razy więcej zabierze. Są też jacyś czarni magowie którzy chlup chlup, wysysają energię z ofiary. Są wampiry świadome i nieświadome. Niektóre wampiry są takie, można ich rozpoznać po tym, że narzekają.  W rozmowie narzeka, tu narzeka, tam narzeka, chce wzbudzić litość ,on ma taką chorobę duszy i tak narzeka i ktoś się skupia na nim zaczyna go żałować a ono wtedy wysysa. I efekt jest taki, że przestajemy z nim rozmawiać on sobie idzie on się oczywiście czuje lepiej a my się czujemy gorzej. Niektóre wampiry to są takie że, nawet nic nie mówi tylko żeby był. I kradnie energię. Można to wyczuć po tym, że w towarzystwie wampira czujemy się źle. Zaczyna boleć głowa. Od takich ludzi należy się separować. Wampiry też lubią złorzeczyć innym.

Dla zdrowia fizycznego a głównie psychicznego potrzebujemy mieć przyjaciół czyli ludzi z którymi się dobrze czujemy, którzy na nas dobrze działają.

Także najlepiej z takimi ludźmi spotykać się gdzieś na łonie natury, gdzieś w górach można z nimi biegać, razem spacerować i rozmawiać o pozytywnych konstruktywnych rzeczach.

Żyjemy w świecie maszyn. To nie jest dla nas korzystne. Kiedyś dawniej ludzie pracowali fizycznie, w lasach, dbali o swoje ogrody, nie musieli chodzić po żadnych siłowniach. W tej chwili maszyny wyręczają ludzi i to dosłownie we wszystkim, nawet zapamiętują, już nawet rodzą i tak dalej. Wszelkie takie udogodnienia jak ciepłe podłogi, samochody, są to rzeczy bardzo niebezpieczne, ponieważ my jesteśmy stworzeni do wysiłku, do  dużego wysiłku fizycznego i psychicznego. Jeżeli tego wysiłku nie ma, a jest tylko luzik, to ciało nam zaczyna szybko gnić, po prostu nie jesteśmy już potrzebni. Oczywiście  korzystamy z maszyn ale rozsądnie. Mądrzejsi ludzie biorą samochód i jadą gdzieś tam do parków, w góry, biegają, wracają i to jest pozytywne wykorzystanie maszyny. Tak samo z Internetem można znaleźć wiele pozytywnych informacji, a można też jakieś durnowate filmy sobie wrzucać do głowy. Także to od nas naprawdę od nas zależy w którą stronę idziemy. Nikt za nas nie nada nam kierunku życia. System z tymi maszynami oferuje nam wygodę i jest to podstęp. Bardzo diabelski podstęp. My mamy   tylko nie taki duży wysiłek i jeszcze raz duży wysiłek  fizyczny i psychiczny, jeżeli nie będziemy tego czynić, szybko zgnijemy. Po za tym leżenie, obżeranie się, odurzanie się alkoholem, seks i tak dalej, taka wygoda tylko wygoda, to na dłuższą metę jest to strasznie nudne. Najciekawsza jest walka, pokonywanie i jak coś osiągniemy, wtedy czujemy radość, na przykład taki bieg dobowy.

I miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu dobowym w kat. M50 – Kraków – 173 km

Biegnie się, biegnie się tam te 150, 160, 170 albo i więcej jak jest ten ładny wynik to potem jest radość, która utrzymuje się  czasami przez kilka tygodni. Radość której nigdy nie da żaden narkotyk. Bo narkotyki działają tak że po dniu chwały jest dzień zwały.

To na dzisiaj tyle, dziękuję za uwagę, do https://vimeo.com/258045255zobaczenia, pozdrawiam Sanjaya 

kontakt@jasnastronamocy.info

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
× Napisz na WhatsApp JSM