Sanjaya propagator zdrowego stylu życia, od 37 lat jest wege. Mgr inż. mechanizacji rolnictwa, zawodowy ogrodnik. Muzyk i kompozytor. Ma obecnie 64 lata, waży 64 kg i 182 cm ma wzrostu. Za młodu chorowity i ostatni biegacz w klasie. Dzisiaj rywalizuje z czołówką zawodników w biegach ultra w Polsce. Jedyny reprezentant Opolszczyzny. W zdrowym ciele zdrowy duch. Zdrowie i moc można sobie wypracować.
Mistrzostwa Polski w biegu 24 h Pabianice
Sanjaya rekord 182 km
8 miejsce w klasyfikacji mężczyzn
W dniach 5-6 maja 2023.r odbyły się 16 Mistrzostwa Polski w Biegu Dobowym w Pabianicach, w którym wzięło udział ok. 100 zawodników. Obsada była międzynarodowa, oprócz naszych reprezentantów, udział wzięli zawodnicy z Czech, Ukrainy, Litwy, Hiszpanii oraz Francji. Ten bieg, jeśli chodzi o biegi ultra jest najbardziej prestiżowym biegiem organizowanym w Polsce.
Sanjaya, licencjonowany zawodnik z klubu AZS AWF KATOWICE, 64 letni Nysanin, jako jedyny przedstawiciel województwa opolskiego zajął tam bardzo wysokie 8 miejsce w klasyfikacji mężczyzn, uzyskując 182 km tym samym pokonując swój własny rekord.
Co kolejne zawody to coraz to lepszy wynik Sanjaya osiąga: 173km- Kraków 2016, 180km- Pabinice 2022, 182km- Pabianice 2023. Lat przybywa i mocy przybywa.
Zawody odbyły sie w Parku Wolności, gdzie organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki, a głównym sponsorem był ABM Jędraszek UltraPark.
Na tym biegu, warunki były bardzo trudne, przez 12h padał deszcz, a to jest największa zmora biegaczy. Temp. w nocy wyniosła zaledwie 5 stopni C, a w ciągu dnia tylko 10.
Organizacja mistrzostw była na bardzo wysokim poziomie. Licencjonowani sędziowie pilnowali porządku jak przystało na taki porządny bieg. Nie mieli łatwego zadania, pracowali w bardzo trudnych warunkach pogodowych: deszcz i zimno.
Organizator przygotował szeroką gamę napojów i posiłków dla biegaczy. Sanjaya wziął od nich tylko trochę ciepłej herbaty. Resztę miał swoje, a najbardziej to smakowało mu mleko owsiane ze słodem jęczmiennym. Sanjaya jest już wege 37 lat i zajmuje się zdrowym stylem życia oraz oczyszczaniem organizmu.
Suport jest bardzo ważna na takich biegach. Tam prawie każdy zawodnik ma serwisanta a Ci z wyższej półki nawet kilku. Sanjaya miał swojego serwisanta Ełwita Hajnosa byłego biegacza górskiego,2-krotnego mistrza Polski, który dobrze rozumiał co zawodnik potrzebuje żeby mu pomóc.
Rolą serwisanta jest podawanie napojów, jedzenia, masowanie, motywowanie zawodnika, informowanie o aktualnych wynikach i sytuacji na trasie, o pogodzie, pomaganie w przebieraniu się bo ubiór musi być dostosowany do warunków atmosferycznych. Przy tej deszczowej pogodzie trzeba było się często zmieniać mokre ubrania na suche, także zmiana obuwia czy skarpetek jest niezbędna, bo należy to szybko robić, bo czas ucieka.
W mokrych butach robią się odparzenia i pęcherze na stopach i robi się dramat.
O bardzo wysokiej randze tego biegu świadczy, to że wzięli w nim udział mistrzowie Polski i Świata. Choć Polska jest małym krajem, to możemy się pochwalić, że jesteśmy ścisłą czołówką w światowych biegach ultra. Jak to powiedziała nasza wielokrotna mistrzyni Polski i rekordzistka Świata Patrycja Bereznowska:
-„Polacy są tacy dobrzy w biegach ultra, bo Polacy mają charakter, latają jak orły.”
Rok temu, Patrycja Bereznowska na tej trasie w biegu dwu dobowym 48 h zrobiła rekord Świata, który wynosi 403 km
Dwa lata temu, na tej trasie w Pabianicach, litewski biegacz Aleksander Sorokin, aktualny mistrz Świata ustanowił tam nowy rekord Świata, który wynosi 309 km
A rok temu Andrzej Piotrowski na tej trasie w biegu 24 h ustanowił nowy rekord Polski, przebieg 283 km
Żeby poznać prawdziwy smak życia to trzeba zwalczyć, zaryzykować. Po biegu, ból szybko przechodzi, a chwała pozostaje. Lepszą, jakość życia należy rozumnie wypracować.
Takie biegi są bardzo ryzykowne, często są kontuzje, łatwo jest o dramat, ale wiecie, kto nie ryzykuje ten szampana nie pije.