Wojna propagandowo-dezinformacyjna rozpoczęta! Tureckie wojsko użyło broni chemicznej?

W zagranicznych mass mediach pojawiła się informacja,straszak, jakoby wojsko tureckie użyło broni chemicznej do walki z Kurdami.

Tymczasem Erdogan stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom:

„Jestem bardzo pewny, że w żaden sposób nie mamy broni chemicznej. Nie ma go w tureckim wojsku” – powiedział Erdogan.

Turecki Prezydent skierował zagranicznych dziennikarzy do broszury wydanej przez jego urzędników pod tytułem “Mity i fakty – kampanie dezinformacyjne przeciwko operacji Wiosna Pokoju”

W nim tureccy urzędnicy twierdzą, że ich wrogowie uciekali się do „operacji percepcji” w celu „oszukania krajowej i światowej opinii publicznej”.

Stworzyli szereg zdjęć, które, jak twierdzili, były fałszywe, ale służyły do ​​zwrócenia opinii publicznej przeciwko tureckiej operacji.

2371910180895485007_4809108
news.sky.com

Było kilka osób, które były ofiarami broni chemicznej, ale zostały zabrane jakiś czas temu, w niektórych przypadkach w zupełnie innych krajach.

poparzenie

Zawarli jedno zdjęcie, które zdawało się przedstawiać poważnie poparzonego chłopca leczonego po obrażeniach odniesionych przez bombę fosforową.

Zdjęcie zostało zrobione po jednym z izraelskich ataków na Gazę w styczniu 2009 roku.

93bd216d-c014-43b3-893d-d9b08a604baf

Prezydent Turcji ma w planie oczyścić strefę buforową od milicji kurdyjskiej, którą nazywa organizacją terrorystyczną: 

„Nie jesteśmy w stanie wojny (w północnej Syrii), ponieważ możesz iść na wojnę tylko z innym państwem. Walczymy z terroryzmem i terrorystami”. – powiedział Erdogan

Dodał jeszcze, że jak Kurdowie się nie wycofają, to we wtorek wieczorem wznowi ofensywę.

Prezydent Turcji jest sfrustrowany brakiem wsparcie od członków NATO, i „zdecydowanie potępił” podejście niektórych krajów i ich stanowisko wobec kurdyjskie milicji, twierdząc, że kurdowie posiadają część broni  od innych członków NATO, takich jak Niemcy, Wielka Brytania czy Francja.

 “To nie jest do zaakceptowania.” – powiedział Erdogan 

źródło zdjęcia tvn24

źródło zdjęcia tvn24

Źródło: news.sky.com

Nasz komentarz:

Wojna propagandowa trwa. Oficjalne mass media dezinformują. Amerykanie nie raz mówili, że w Iraku jest broń chemiczna, biologiczna. 

źródło zdjęcia wp.pl

źródło zdjęcia wp.pl

Jednak nic takiego tam nie znaleziono, oprócz ropy i złota. To co dzieje się teraz z Turcją, jakoby użyła broni chemicznej przeciwko cywilom, to są prowokacje, w celu nastawieniu opinii światowej przeciwko Turcji.

Wielokrotnie propaganda amerykańska okłamywała, dezinfmrowmoała, także nic nowego się nie dzieje.

tvp.info
tvp.info

Prezydent Erdogan ma silną armię, która jest członkiem NATO,  wojsko jest dobrze uzbrojone i nie musi używać broni chemicznej, bo to by było przeciwko niemu.

Wszystkie wojny, które były wywołane przez USA zawsze były poprzedzone prowokacjami i dezinformacją.

Przypomnijmy jeszcze raz Irak, szukali tam broni biologicznej, chemicznej, atomowej i co? I nic nie znaleźli i dwa razy na to państwo napadli i ten kraj zrujnowali.

Największym terrorystą jaki jest obecnie na Świecie, to jest armia USA.

I co jest dla nas takie przykre to, że polski rząd, czyli rząd Polin wspiera działania rządu USA, czyli wspiera światowy terroryzm.

11150830_697747880333845_2002820498143728089_n

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Wojna propagandowo-dezinformacyjna rozpoczęta! Tureckie wojsko użyło broni chemicznej?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jar
Gość

mimo wszystko Kurdowie to słowiański gen odważni i waleczni ale też łatwowierni jak my na domiar złego otacza ich wrogi muzułmański ocean nasz kraj natomiast graniczy częściowo z krajami słowiańskimi

Zbohjed
Gość

Kurdowie potrzebują takiego jasnego Pierona jak Sandżaja – karabinami wiele nie zdziałają na dłuższą metę.

wpDiscuz