Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Gość specjalny Lubomiła – PRAWA ŻYCIA"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Ksysimir
Gość

Muszę to w końcu napisać bo, albo ja się mylę, albo faktycznie zapomniało mi się, ale “kochać”= z j.niem. “kochen” tzn. gotować, czyli pichcić, zadbać o coś,
a
kupować to w j. niem. kaufen…
Chciałem się dodzwonić, ale logos kolejny raz uznał, że to jeszcze nie czas.
Zdrawiam

Mir
Gość

Moi drodzy, jest tak:

kaufen – kupować
ver/kaufen – sprzedawać

lieben – kochać

kochen – gotować
(leb)kuchen – (piernik)ciastko

Tomasz
Gość
Lubomiła – miałem w dzieciństwie bardzo podobny sen do Twojego: dom mojej babci na wsi, idę do toalety, a tam zawssze czekała ta stara kobieta ubrana na czarno i miała bardzo nieprzyjemny głos. Kazała mi dokonać jakiegoś wyboru, ale niezależnie co wybrałem zawsze jakiś wir wciągał mnie, a ja budziłem się przerażony. Wiedziałem, że sen się powrtórzy, dlatego bałem się chodzić spać. To musiałbyć ten sam, albo podobny demon. Moja babcia oczywiście chodziła do kościoła, ale czuje, że ten demon wykracza poza strukturę jakiejkolwiek organizacji. Miło spotkać kogoś z podobnym doświadczeniem. Oczywiście demona już nie ma ze mną, a ja… Czytaj więcej »
Tomasz
Gość
Lubomiła – miałem w dzieciństwie bardzo podobny sen do Twojego: stary dom mojej babci na wsi, idę do toalety, a tam zawssze czekała ta stara kobieta ubrana na czarno i miała bardzo nieprzyjemny głos. Kazała mi dokonać jakiegoś wyboru, ale niezależnie co wybrałem zawsze jakiś wir wciągał mnie, a ja budziłem się przerażony. Wiedziałem, że sen się powrtórzy, dlatego bałem się chodzić spać. To musiałbyć ten sam, albo podobny demon. Moja babcia oczywiście chodziła do kościoła, ale czuje, że ten demon wykracza poza strukturę jakiejkolwiek organizacji. Miło spotkać kogoś z podobnym doświadczeniem. Oczywiście demona już nie ma ze mną, a… Czytaj więcej »
wpDiscuz